3D Simüasyon Desteği

Teknolojinin tıp ve estetik alanında sıklıkla uygulanması ile birlikte bu operasyonlarda da farklı teknolojiler kullanılmaktadır. Bunların başında 3d simülasyon geliyor. Burnun tam olarak ne kadar küçültülmesi gerektiği bu cihazlar vasıtasıyla rahatlıkla tespit edilir. İlk muayenede yeni burnun birçok açıdan tasarlanmış modelleri hastaya gösterilir. Hastanın seçimi ile birlikte burun simülasyonun aynısı operasyonların sonunda elde edilir.

 

Burun Küçültme Operasyonları Nasıl Yapılıyor?

Bu operasyonlarda tatbik edilen yöntemlerin tamamı genel burun estetiğinde kullanılan tekniklerle aynıdır. Açık ve kapalı olmak üzere iki yaklaşım mevcuttur. Açık yaklaşımda burnun ucundan bir kesi alınarak doğrudan müdahale etme şansı bulunur. İşlem takriben 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Fazla kemik dokuları ve kıkırdaklar alındıktan sonra kesi kapanır.

Kapalı yaklaşımda ise müdahalede dışarıdan yapılır. Her ikisinde de lokal anestesi uygulanır ve hasta operasyon sırasınca ağrı hissetmez.

 

Burun Küçültme Estetiğinin Faydaları

Daha orantılı bir yüz: Burnun küçülmesi ile birlikte kişiler çok daha orantılı bir yüz hattına sahip olabilmektedir. Günümüz şartlarında tek seansta yapılabilen bu uygulamalar, kişilerin kendilerini çok daha güzel ve estetik bulmasını da sağlıyor.

Rahat nefes alma: Burun bölgesinde tatbik edilen her uygulama estetik çözümler sunduğu gibi sağlık alanında da faydalar sunmaktadır. Nefes almayı güçleştiren fazla kıkırdak ve kemiklerin alınması ile birlikte kişilerin yaşam standartları yükselir. Uyku apnesi riski azalır ve uyku kalitesi aynı oranda artar.

Kokulara karşı hassasiyet: Rahat nefes almak kadar koku almak da aynı oranda önemlidir. Burun küçültme operasyonlarından sonra hastalar kokulara karşı hassasiyet geliştirir.

Sinüzit problemlerinde etkili: Özellikle burnun içindeki fazla kıkırdaklar burnun işlevlerini tam olarak yerine getirmesine engel olur. Rahat nefes alınmaması ile birlikte bu bölgede bulunan sinüzlerin iltihaplanma riski yüksek oranla çıkabilir. Bu da sinüzit hastalığının en büyük nedenleri arasında yer alır. Burun küçültme operasyonları diğer burun estetikleri gibi sinüzit problemlerinin tali çözümünde etkilidir.

 

Kimler Burun Küçültme Estetiği Yaptıramaz?

Bu alanda herhangi bir yaş sınırlamaması olmasına rağmen genellikle kişilerin 18 yaşında olması gerektirmektedir. Ancak acil sağlık problemlerinde genç yaştaki hastalara da müdahale edilebilir. Akut seviyede kalp – damar hastası olan kişilere de tavsiye edilmemektedir. Burun bölgesinde kronik olarak kanama şikayeti bulunan kişilerde de öncelikli olarak bu rahatsızlığın geçmesi beklenmelidir. Bunun dışında tüm yetişkin ve erkeklere yapılabilen burun küçültme estetiği hem sağlık hem de estetik alanında beklentileri karşılamaktadır.